Zespół Placówek Oświatowych w Nagłowicach

Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

„Uczymy innych” w Dniu Kultury Języka Angielskiego

Uczennice klasy V b podczas zajęć rozwijających przygotowały projekt "Uczymy innych". Realizacja projektu "Uczymy innych" polegała na bezpośrednim zaangażowaniu uczniów w przygotowywanie i prowadzenie lekcji z języka angielskiego dla uczniòw klas młodszych. W czasie zajęć to uczniowie klasy V b stali się nauczycielami i poza przekazywaniem swojej wiedzy innym, starali się zaangażować młodszych uczniów w proces uczenia proponując im różne aktywizujące metody pracy i ćwiczenia. Uczennice przygotowały zajęcia o tematyce „ KULTURA WIELKIEJ BRYTANII” Metoda uczymy innych pozwala rozwinąć umiejętności komunikacji, prezentacji i przekazywania wiedzy. Uczniowie poprzez samodzielne zaplanowanie i przeprowadzenie lekcji przejęli więcej odpowiedzialności za to czego, jak i po co nauczali swoich młodszych kolegów. Uczniowie młodszych klas z chęcią zaangażowali się w proces uczenia się i rewelacyjnie poradzili sobie z zadaniami przygotowanymi przez uczniów klasy V b.