Zespół Placówek Oświatowych w Nagłowicach

Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

VI Rejowski Turniej Gier i Zabaw dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej

We wtorek 26 marca 2024 r.  90 uczniów z klas I-III z powiatu włoszczowskiego i jędrzejowskiego rywalizowało w hali sportowej  Zespołu Placówek Oświatowych w Nagłowicach.

Była to już 6 edycja tego największego sportowego przedsięwzięcia dla najmłodszych sportowców, którzy mogli sprawdzić swoje umiejętności w zabawach bieżnych, zwinnościowych i zręcznościowych z użyciem różnych przyborów sportowych.

W ceremonii otwarcia uczestniczył Wójt Gminy Nagłowice pan Jacek Lato oraz Dyrektor ZPO w Nagłowicach pani Iwona Matuszewska. Z wizytą przybył również patron naszej szkoły imć Mikołaj Rej ze swoją połowicą.

Po zakończeniu części oficjalnej zawodnicy podzieleni na trzy grypy wiekowe rywalizowali w następujących konkurencjach sportowych: Bieg z pałeczką sztafetową,

"Sadzenie ziemniaków", Przeploty przez szarfę, Sztafeta zwinnościowa Wyścig pająków, Bieg z kozłowaniem piłki.

Zawody w formie sztafet wymagały od zawodników nie tylko doskonałej sprawności fizycznej, ale również spostrzegawczości, precyzji, koncentracji i współdziałania w grupie.

Atmosfera podczas zawodów była niesamowita. Okrzykom radości i bardzo głośnego dopinu nie było końca. W tym turnieju nie wynik jest przecież najważniejszy, ale przede wszystkim dobra zabawa.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I miejsce  –  SP Nagłowice – 30 pkt

II miejsce – SP Moskorzew – 25 pkt

III miejsce – SP Chlewice – 21 pkt

IV miejsce – SP Warzyn – 14 pkt

Zwycięskie drużyny  otrzymały nagrody w postaci pucharów ufundowanych przez Dyrektora ZPO Nagłowice, medale i dyplomy uznania.

Organizatorka turnieju:

Danuta Żelichowska